top of page
Hp Main Banner 1920_320.png
TMS Center Logo

המרכז הישראלי לטיפול בכאב ממקור רגשי

לטפל בבעיה.

לרפא את הכאב.

לפרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ והתאמה:

הקורס המקיף בישראל להכשרת מטפלים בשיטת TMS
של ד"ר ניר ברוש, MD
בהשראת עבודתו של ד״ר ג׳ון סארנו

תאריך פתיחה: 26/03/2024

הקורס להכשרת מטפלים בשיטת TMS נועד להשלים פערי ידע וללמד כיצד להיעזר בטיפול בכאב בשיטות חדשניות ופורצות דרך. בשני העשורים האחרונים אנו עדים למהפכה בהבנת מנגנוני הכאב ובהתאמה לכך במהפכה ביכולת לטפל בכאב ולהביא מטופלים הסובלים ממנו לעבר ריפוי מלא.

הלימודים בקורס יעניקו לך:

  • פתרון אמיתי ואפקטיבי לבעיית הכאב הכרוני

  • מיומנות מקצועית משלימה שתסייע לך לטפל בלקוחותיך בצורה טובה יותר ולהגיע להישגים מקצועיים נראים לעין לאורך זמן

  • תעודת הכשרה מקצועית

הקורס נבנה בהתאם לסטנדרטים איכותיים להכשרת מטפלים בשיטת TMS. הכשרת המטפלים כוללת בסיומה בחינה על הידע התיאורטי וכן הגשת מקרים לדוגמה מהקליניקה שטופלו ונרפאו בהתאם לעקרונות השיטה. 

הקורס מבוסס על תיאוריה ומחקר מדעיים, אך יחד עם זאת הינו בעל דגש מרכזי על פרקטיקה וישימות, מטרתנו היא שכבר במהלך הקורס המשתתפים יוכלו ליישם את העקרונות הנלמדים כדי ליהנות מהצלחה רבה יותר בתהליכי הטיפול בכאב.

​כדי להפוך את הלימוד לחי ומשמעותי, בכל יחידת לימוד ישולבו דוגמאות ממקרים אמיתיים עם התייחסויות למחקרים רלוונטיים עדכניים.

הקורס מנוהל מקצועית ומועבר ע"י ד"ר ניר ברוש M.D., רופא ומחברו של הספר "הכוח לרפא את הכאב", מפתח שיטת TMS, המטפל בעזרתה במטופלי כאב כרוני שנים ארוכות בהצלחה רבה.

Contact Form

למי מתאים הקורס?

לכל מי שרוצה להעשיר את ארגז הכלים הטיפולי שלו
Depositphotos_209989954_l-2015.jpg

מטפלים ברפואה משלימה

עבור מטפלים ברפואה משלימה (עיסוי, שיאצו, טווינא, רפלקסולוגיה, רפואה סינית ועוד) לימוד שיטת TMS תאפשר העצמת הטיפול על ידי הבנה מעמיקה יותר של קשרי הגוף והנפש, והשילוב של הבנה זו במהלך הטיפול להשגת תוצאות ריפוי טובות יותר. 

Depositphotos_42922593_s-2019_edited.jpg

מטפלים רגשיים

עבור מטפלים רגשיים (פסיכולוגים/יות, פסיכותרפיסטים/יות, מטפלי CBT, NLP ועוד), היכרות עם הפיזיולוגיה של הכאב ועם הרגשות האמיתיים שעל האדם הסובל להתמודד איתם ולעבד אותם תאפשר דיוק רב יותר של מהלך הטיפול והפגה משמעותית יותר של הסימפטומים הגופניים. 

Depositphotos_12335026_l-2015.jpg

צוותים רפואיים

עבור צוותים רפואיים ופרא-רפואיים, הקורס יהווה שער לעולם שלם של דרכי ריפוי כאב חדשות. היכולת להבין את מנגנוני הכאב ואת הקשר ההדוק בינם לבין רגשות המטופלים, תפתח את הדרך לשימוש בכלים חדשים לריפוי יעיל יותר של מטופלים הסובלים מכאב.  

על שיטת TMS

מכיוון ש- TMS הינה תסמונת כאבים ממקור רגשי, הטיפול בה ממוקד בהיבט הרגשי או בהיבט של מתחים בחייו של האדם הסובל. הטיפול במקרה של TMS מבוסס על ידע ותרגול עצמי. כאשר האבחנה מאושרת מבחינה רפואית, היעזרות בידע הנכון ובתרגולים אישיים מחשבתיים ורגשיים עוזרת בהדרגה לשחרר את האדם הסובל מהסימפטומים. 


מרכיבי הטיפול כוללים: הדרכת המטופלים בידע העדכני ביותר על הכאב, לימוד של שיטות יומיומיות פשוטות ליישום להפגת הכאב על בסיס ידע זה, הדרכה לגבי התנהגויות מקדמות ריפוי, והימנעות מהתנהגויות מעכבות ריפוי, ובנוסף נעשה שימוש במעגלי תמיכה אישיים, משפחתיים וחברתיים לריפוי הכאב. תכנית הטיפול כוללת לימוד של טכניקות יעילות ביותר לשחרור רגשות, אמונות ומחשבות המונעות ריפוי אפקטיבי, והדרכה דרך 5 שלבי ריפוי מובנים אותם המטפלים לומדים להכיר לעומק. 


לד"ר ברוש ניסיון של הדרכת יותר מ-800 מטופלים בדרך ריפוי זו. כאשר האבחנה מתאימה ומאשרת גורמים רגשיים שגורמים ישירות לכאב או מחמירים אותו, הטיפול יעיל ביותר, והתוצאות המושגות בו בריפוי הינן מרשימות ביותר. 

חשוב לומר ש- TMS היא אבחנה שיש לאשר או לשלול רפואית. כבכל בירור רפואי יש לשלול כצעד ראשון בעיה חמורה או רצינית (לדוג': גידול, דלקת מפרקים, שברים או סדקים שנגרמו מחבלה) ולבצע את בדיקות ההדמיה והדם הנדרשות. יש לבדוק את נוכחותם של "דגלים אדומים"- אלו הם הסימנים שמצביעים על הכרח בבירור רפואי מקיף ומלא כדי לשלול בעיות רקע מסוכנות או חמורות הגורמות לכאבים. 


לאחר שנשללו סיבות מסוכנות לסימפטומים יש לבדוק התאמה מדויקת בין הממצאים בבדיקות ההדמיה לסימפטומים שהאדם סובל מהם. פעמים רבות לא ניתן למצוא ממצאים בבדיקות, או שהממצאים והסימפטומים אינם תואמים במדויק. במקרים אלו יש לחשוב על אבחנת TMS. 


האבחנה כוללת כאמור בדיקה מלאה של המערכת האורטופדית, תשאול אישי שכולל בירור טריגרים רגשיים או כאלה שנובעים ממתחים בחיים, ותשאול רפואי כללי לבירור בעיות רפואיות בהווה ובעבר שמהן האדם סובל. לאחר שכל אלו נלקחים בחשבון, ובמידה ומתמלאים קריטריונים מסוימים לאבחנה, ניתן לאשר שמקור הכאב הוא ברגשות ומתחים הנוצרים סביב הכאב הכרוני. 

Sand Dunes

מה אומרים בוגרי הקורס

"קורס מאד מלמד, נהניתי מאד מחוויית ודרך הלימוד של ניר, מה conviction הרב שלו, מהלב, מהמסירות ותחושת השליחות שהורגשה. "

—  ד"ר גיל קוגן, רופא משפחה

bottom of page